Обласний семінар-практикум учителів історії, географії, керівників гуртків краєзнавчого напряму
„Методика проведення краєзнавчих досліджень з питань минувшини і сьогодення Одещини”
17-19 березня 2015 року туристсько-краєзнавчим підрозділом Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання проведено обласний семінар-практикум учителів історії, географії, керівників гуртків краєзнавчого напряму „Методика проведення краєзнавчих досліджень з питань минувшини і сьогодення Одещини”.
Семінар проводився з метою активізації туристсько-краєзнавчої та пошуково-дослідницької діяльності в навчальних закладах, підтримки педагогічної громадськості у вивченні історії свого села чи міста, в збиранні, дослідженні, збереженні та примноженні духовної та матеріальної культури Одещини.
На семінарі були присутні педагогічні працівники Київського, Малиновського, Суворовського районів м. Одеса, м.Ізмаїл, Білгород-Дністровського, Біляївського, Ізмаїльського, Кодимського, Комінтернівського, Овідіопольського, Ренійського, Роздільнянського, Саратського районів області.
У ході роботи семінару учасники ознайомились з методикою організації краєзнавчо-дослідницької роботи з учнівською молоддю в рамках Всеукраїнської історико-географічної експедиції „Історія міст і сіл України”, Всеукраїнської краєзнавчої експедиції „Моя Батьківщина – Україна”, проведення квесту, інтелектуальних ігор з використанням місцевого краєзнавчого матеріалу.
Для проведення заходу були залучені науковці, фахівці, педагоги, громадські діячі Одеського національного університету ім.І.І. Мечникова, Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького, Державного архіву Одеської області, комунальних позашкільних навчальних закладів „Одеський центр дитячої та юнацької творчості „Евріка”, „Одеський центр дитячої та юнацької творчості „Самоцвіт”, наукової історико-краєзнавчої секції-клубу Одеського будинку вчених „Одесика”.
В Одеській національній науковій бібліотеці ім. М.Горького для учасників була проведена екскурсія по бібліотеці з відвідуванням відділу мистецтв і відділу рідкісних видань та рукописів.
Фахівці відділу краєзнавства „Одесика” розповіли про Зведений краєзнавчий каталог, акцентувавши увагу на „топографічній частині”, яка включає матеріали з історії населених пунктів Одеської області, продемонстрували мультимедійну презентацію „Краєзнавчі бази даних”, проконсультували учасників семінару з питань пошуку та відбору матеріалів з історії та сьогодення Одещини в газетах у пошуково-інформаційній системі „Артефакт”, провели бібліографічний огляд краєзнавчих матеріалів, проекспонували книжкові виставки: „Рідкісні краєзнавчі видання кінця XIX – початку XX ст.” та „Дослідження і видання краєзнавців Одещини за останнє двадцятиліття”.
Плідно попрацювавши з доробком краєзнавців минулого та працями сучасних дослідників, ознайомившись з цікавими краєзнавчими матеріалами з історії населених пунктів Одещини, учасники надихнулись на подальшу пошукову роботу зі своїми вихованцями.