17 квітня завершив роботу п’ятиденний обласний семінар-практикум відповідальних за проведення І (районного, міського) етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), керівників роїв, впорядників, керівників гуртків військово-патріотичного напряму, волонтерів «Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») в системі національно-патріотичного виховання учнівської молоді».
Усього у вишколі в умовах польового табору, який проходив на одному з одеських полігонів, узяли участь 62 особи, з них – 32 педагогічні працівники районів, міст області, міста Одеси, які впроваджують гру «Сокіл» («Джура») у навчальні заклади на місцях.
30 осіб, представників Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, Одеського обласного центру патріотичного виховання дітей та молоді, центру військово-патріотичного виховання «Гайдамацька Січ», ГО «Чорноморське гайдамацьке з’єднання», «Самооборона Одеси», «ЦК Азов», Товариства сприяння обороні України, волонтерів забезпечували проведення таборування, навчально-тренувальних та практичних занять.
Педагогічні працівники області перед проведенням І (районного, міського) етапу гри на п’ять днів стали безпосередніми учасниками фінальних змагань у формі таборування, побувавши за період вишколу у ролі і таборової старшини, і суддівської колегії, і організаторів етапів змагань, і учасників роїв.
Представники районів були розподілені по роях, у складі яких виконували всю програму фінальних етапів. Це і участь у ранкових руханках, вранішніх та вечірніх збірках, вартуванні табору, у військово-спортивній грі на місцевості, культурно-виховних заходах (у тому числі зустріч з учасниками АТО, волонтерами), нарадах таборової старшини, суддівської колегії, ройових, проходженні «Смуги перешкод», «алярмі».
Учасники роїв навчалися виконувати церемоніали гри, звітувати на збірках, організовувати таборування тощо.
Для учасників організаторами семінару, інструкторами, волонтерами проведено навчально-тренувальні заняття з ознайомлення зі зразками зброї, долікарською допомогою, правилами надання медичної допомоги в бою, засобами зв’язку та правилами роботи з ними, призначенням, будовою та прийомами метання ручних гранат, з тактичної підготовки, військової інженерії, розборки-зборки автомата та підготовки його до стрільби, орієнтування на місцевості та в’язання вузлів.
На практиці учасники семінару відпрацьовували конкурси «Впоряд», «Стрільба», ознайомилися з вимогами до проведення конкурсів «Ватра», «Відун», «Добре діло», «Краєзнавчий квест», «Таборування», ватри «В колі друзів».
До відома представників районів доведено нормативно-правову базу на проведення заходів у рамках гри, ознайомлено з правилам, умовами обласного етапу, умовами проходження смуги перешкод, організацією проведення культурно-виховних та оздоровчих заходів, роботи таборової старшини, суддівської колегії та секретаріату.
Чекаємо всіх на обласний етап у травні!